Jak się wyszkolić, żeby móc szkolić?

szkolJeśli już wiesz, że chcesz zacząć swoją przygodę ze szkoleniami albo jeszcze zastanawiasz się czy bycie trenerem jest dla Ciebie – zgłoś swój udział w naszym szkoleniu! Jeśli chcesz skuteczniej prowadzić spotkania swojego zespołu czy pracę z grupą albo chcesz się przekonać czy pracujący dla Ciebie trenerzy wiedzą co robią – dołącz do nas!

PODSTAWY SZTUKI TRENERSKIEJ

W trakcie szkolenia nauczysz się, jak diagnozować potrzeby grupy i w oparciu o nie, określać cele szkolenia. W ramach praktycznej pracy zaprojektujesz swoje szkolenie, warsztaty lub spotkanie. W toku szkolenia odnajdziesz też odpowiedź na pytanie jak adekwatnie zareagować na trudne zachowania uczestników. Dzięki udziałowi w szkoleniu będziesz również potrafić skonstruować badanie efektów szkolenia. Poza tym nawiążesz nowe kontakty, co zawsze poszerza perspektywę!

A to wszystko w dwa weekendy: 14 i 15 listopada oraz 5 i 6 grudnia. Szkolenie będzie trwało w soboty od 10:00 do 18:00 (z przerwą obiadową), a w niedziele od 9:00 do 14:00. Łatwo Ci będzie dojechać, bo szkolenie będzie prowadzone w sali szkoleniowej w centrum Krakowa – dokładna lokalizacja zależna jest od ilości Uczestników

Przygotowany dla Ciebie program merytoryczny to 30 godzin szkoleniowych wyjątkowo aktywnej i praktycznej pracy, we wskazanych obszarach:

 1. Projektowanie szkoleń dostosowanych do potrzeb
  • Badanie potrzeb uczestników
  • Cele a efekty uczenia (wiedza/umiejętność/postawa)
  • Metody pracy z grupą
  • Projektowanie sesji szkoleniowej wg. cyklu Kolba
 2. Prowadzenie szkoleń
  • Rola prowadzącego
  • Co się tu dzieje? – dynamika grupy
  • Sytuacje trudne / uczestnicy szczególnie angażujący trenera.
 3. Ocena efektów szkoleniowych
  • Ewaluacja na różnych poziomach
  • Transfer nabytych kompetencji

Żeby było Ci łatwiej rozwijać nowe umiejętności, szkolenie prowadzone będzie metodami aktywizującymi, które pozwalają skutecznie przywołać doświadczenia, poddać je refleksji, nałożyć perspektywę teoretyczną i praktycznie zaplanować zmiany. Do metod najczęściej stosowanych należą:

 • ćwiczenia indywidualne i grupowe,
 • dyskusja moderowana,
 • interaktywne mini-wykłady,
 • studium przypadku,
 • elementy regulujące dynamikę grupy.

Specjalnie dla Ciebie szkolenie poprowadzą dwie trenerki, które mają za sobą kilka tysięcy godzin szkoleniowych w różnorodnych grupach: Joanna Sadzik i Judyta Gutowska.

Kwota Twojej inwestycji to jedynie 1200 zł + VAT, a w tej cenie otrzymujesz:

 • 30 godzin szkoleniowych efektywnej pracy (rozłożonych na dwa zjazdy weekendowe);
 • dwie perspektywy trenerskie dzięki zaangażowaniu dwóch prowadzących;
 • jedno obowiązkowe indywidualne spotkanie on-line (30 min);
 • rzetelne materiały szkoleniowe;
 • zaświadczenie udziału w szkoleniu wraz z ilością godzin i opisem zawartości programu szkolenia;
 • dodatkowe materiały / źródła;
 • przerwy kawowe w trakcie szkolenia;
 • obiady w trakcie szkolenia;
 • świetną zabawę przy okazji rozwijania swoich kompetencji :)

Dzięki tej inwestycji masz szansę zostać dobrym liderem, który będzie inspirował zespół do rozwoju! Nauczysz się, jak dobrać odpowiednie techniki do celów, jakie chcesz zrealizować i poznasz sposoby radzenia sobie z niesfornymi uczestnikami. Dowiesz się też, jak sprawdzić swoją skuteczność!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ!       biuro@obliczazmian.pl

Wysoki poziom spotkania trenersko-coachingowego? Konferencja PROFECTUS!

1Już jutro rusza kolejna edycja Konferencji Trenersko-Coachingowej PROFECTUS. Nie pierwszy raz mamy okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Cieszymy się, bo tym razem, oprócz wielu cennych wykładów i ­szeregu ciekawych warsztatów, zaplanowana jest również przestrzeń na wzajemne poznanie, dyskusje i zintegrowanie środowiska.

Oprócz tego, ze sami będziemy korzystać z dobrodziejstw PROFEKTUSa, to jeszcze będziemy obecni na trzy sposoby:

 • możecie nas spotkać na Networking Space, gdzie zaprezentujemy Wam komiks o zmianach;
 • możecie przyjść na nasze warsztaty „Dyskusja o wspólnym ojcu – coaching ericksonowski a techniki NLP”, a przynajmniej mogliście się na nie zapisać, by w niedzielne popołudnie podyskutować;
 • będziecie mogli, biorąc aktywny udział w Konferencji Profectus wygrać voucher na indywidualny proces coachingowy.

Bądźcie tam z nami! Naprawdę warto!

Konferencja studencka „W stronę zmian” – trzymamy kciuki za 4zmianę!

WSZW dniach 24 – 26 kwietnia na Wydziale  Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ w Instytucie Psychologii Stosowanej odbędzie się konferencja organizowana przez Koło Nauk Psychologicznych PRAGMA, której partnerem merytorycznym jest nasze zaprzyjaźnione Stowarzyszenie 4zmiana.

Jest to już IX edycja tej niezwykle popularnej wśród studentów konferencji. W licznych bezpłatnych warsztatach rokrocznie bierze udział wielu młodych ludzi, studentów – nie tylko psychologii – zainteresowanych wdrażaniem zmian i własnym rozwojem.

W tym roku po raz pierwszy w programie konferencji znalazły się wykłady. Wykład inauguracyjny pt. „Zmiana, czyli co? Zmiany w życiu osobistym i zawodowym” poprowadzą Prelegentki z 4zmiany (Maria Libiszewska i Judyta Gutowska – nasza trenerka). Obie Panie poprowadzą również warsztaty dla studentów:

 • Pokonać prokrastynację! Coachingowe metody radzenia sobie z wiecznym odkładaniem spraw na później – Maria Libiszewska (piątek, 24 kwietnia, 13:30 – 16:30)
 • Praktyka wdrażania zmian – Judyta Gutowska (niedziela, 26 kwietnia, 12:30 – 16:30)

Już od 17 kwietnia można się rejestrować na różnorodne tematycznie warsztaty na stronie Konferencji WSZ – zobacz tutaj.

My również na pewno tam będziemy i damy znać jak było :)

Dobrych Świąt dla wszystkich!

Kartka WielkanocWszystkim naszym Klientom, Sympatykom i Partnerom, życzymy dobrego czasu świątecznego. Życzymy Wam wiele spokoju, pogody – nie tylko ducha – oraz radosnego bycia w otoczeniu najbliższych.

Niech Wielkanoc stanie się też dla Was okazją do refleksji nad potrzebą zmiany na lepsze – w Waszym życiu osobistym i zawodowym. A wtedy – pamiętajcie o nas!

Praca z metaforą – karty coachingowe już wkrótce u nas!

collageKartyW ramach spotkań Małopolskiego Klubu Trenerów Zarządzania MATRIK odbył się warsztat „Imagineskopia w pracy trenera i coacha”, który prowadziła Anna Łoza-Dzidowska. W trakcie warsztatu my również mieliśmy okazję zobaczyć możliwości pełnych metafor kart coachingowych!

Przygotowane z wykorzystaniem rozmaitych obrazów i kolorów karty coachingowe, są nie tylko bardzo ładnym, ale również niezwykle przydatnym w pracy rozwojowej narzędziem. Wykorzystując karty można jeszcze skuteczniej pracować z metaforą w toku szkolenia lub sesji coachingowej. Obrazy wspierają wyobraźnię Klienta i pozwalają skupić się na tym co widać oraz na tym co niewidoczne. Pytania poszerzają perspektywę oraz otwierają na nowe spojrzenie na obraz.

Już wkrótce karty coachingowe będą dostępne w naszej ofercie coachingowej! Będziemy kontynuować ulubioną przez nas pracę z metaforą z wykorzystaniem nowego narzędzia. Zapraszamy na sesje coachingowe i szkolenia z wykorzystaniem kart!

Świętowanie jest ważne! Cieszymy się z słów uznania

referencje ITEtap świętowania jest ważnym etapem realizacji celów. Trzeba doceniać własny wysiłek wkładany w działanie oraz to, że ktoś dostrzega jego efekty.

Z tego też powodu chcemy świętować każde dobre słowo na temat naszych trenerów i naszej firmy. W zakładce Inni o nas będziemy na bieżąco umieszczać cytaty z wypowiedzi Organizatorów i Uczestników działań rozwojowych prowadzonych przez naszą firmę. Będziemy również doceniać naszych trenerów umieszczając słowa uznania ze strony Uczestników na ich temat.

Serdecznie zapraszamy również do przesyłania nam na adres biuro@obliczazmian.pl Waszych opinii na temat pracy naszej firmy i naszych trenerów!

Obok wpisu umieszczamy zdjęcie referencji otrzymanych od naszego partnera i Klienta Instytutu Twórczości. Zachęcamy do skorzystania z oferty rozwojowej Instytutu, a już wkrótce zaprosimy Was na wspólnie organizowane przez nas szkolenie :)

Badania Stowarzyszenia 4zmiana – „Czy rodzicielstwa można się nauczyć?”

ankieta_banerNasze zaprzyjaźnione Stowarzyszenie 4zmiana prowadzi badania skierowane do Rodziców i Osób wychowujących dzieci na temat chęci rozwijania kompetencji rodzicielskich.

Stowarzyszenie 4zmiana rzetelnie przygotowuje się przygotowania innowacyjnego projektu rozwojowego dla Rodziców. W celu poznania potrzeb rozwojowych współczesnej Mamy i współczesnego Taty powstała krótka ANKIETA, której wypełnienie zajmuje około 10 minut, a może przyczynić się do podniesienia wartości merytorycznej projektu rozwijania kompetencji rodzicielskich.

W imieniu Stowarzyszenia 4zmiana – dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

Razem zbudujmy Szlachetną Paczkę dla Pani Zofii!

lepiej pomócW porywie przedświątecznej spontaniczności i chęci dzielenia się dobrem Oblicza zmian podjęły się koordynowania przygotowania Szlachetnej Paczki dla Pani Zofii. Zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu wszystkich Przyjaciół i Sympatyków! Możemy wspólnie wesprzeć ideę mądrej pomocy propagowaną w ramach corocznego projektu Stowarzyszenia WIOSNA.

Wybraliśmy rodzinę, dla której chcemy przygotować paczkę, a konkretnie wybraliśmy Panią Zofię:

Pani Zofia (89 l.) jest pogodną starszą osobą.
Od wielu lat ma problemy z sercem, miała również połamane kręgi. Dużym utrudnieniem w życiu codziennym jest uszkodzony wzrok, brak siatkówki i barwników, co powoduje, że praktycznie nie widzi, rozpoznaje tylko kształty. Miesięczny koszt leczenia to 400 zł. Pani Zofia żyje samotnie w mieszkaniu, którego utrzymanie to koszt 652 zł miesięcznie. Po odliczenia kosztów leczenia i utrzymania mieszkania na życie zostaje jej miesięcznie jedyne 362 zł.
Całe życie pani Zofia poświęciła na samotne wychowywanie dzieci, po śmierci męża, a następnie wnuków, kiedy zmarli jej dwaj synowie i ich żony. Pani Zofia podkreśla, że najbardziej dumna jest ze swoich wnuków, z tego, że udało im się zdobyć wyższe wykształcenie. Ważne jest dla niej również to, że wzajemnie się szanują i wspierają. Na co dzień pani Zofia, po mimo wady wzroku dzielnie radzi sobie z obowiązkami domowymi. W miarę możliwości stara się samodzielnie dbać o porządek w mieszkaniu. Każdego dnia radzi sobie z trudnościami, przez stan zdrowia sama poranna toaleta oraz ubieranie zajmują pani Zofii godzinę, mimo to radzi sobie sama.
Wśród najważniejszych potrzeb pani Zofia wymienia sweter zapinany na guziki, ponieważ w tym, który posiada wstyd jej wyjść do lekarza, jest już po prostu zniszczony. Byłaby również wdzięczna za ciepły, polarowy szlafrok, który ogrzałby ją w zimowe wieczory oraz żywność, na którą niekiedy brakuje pieniędzy, ze względu na wysokie koszty leczenia.

Do akcji możecie włączać się za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku biorąc udział w utworzonym przez nas wydarzeniu „Szlachetna Paczka dla Pani Zofii”. Wtedy to, wyślemy Wam zaproszenie do aplikacji MOJA PACZKA, która pomaga kompletować niezbędne artykuły lub przekażemy numer konta, na który można wykonać przelew na rzecz paczki.

Negocjacje z inwestorem, czyli wspieramy kobiecą przedsiębiorczość!

warsztatZa nami warsztat „Negocjacje z inwestorem”, który odbył się 7 listopada 2014 w Dworku Białoprądnickim w ramach Konferencji „Faktorki wzrostu”.

W trakcie wspólnej pracy Uczestniczki warsztatu zastanawiały się jak dać sie polubić potencjalnemu inwestorowi, jakie dokumenty przygotować oraz jak przeprowadzić prezentację własnego biznesu. Dzięki wsparciu prowadzącego, Krzysztofa Siwka, pokonywały też swoje obawy wobec kontaktu z przyszłym inwestorem oraz określały, co inwestor powinien wiedzieć o ich biznesie.

Warsztat przebiegał w atmosferze otwarości i gotowości do wymiany doświadczeń, a czas w miłym towarzystwie płynął tak szybko, że wspólna praca przedłużyła się niemal pół godziny…

Cieszymy się, że mieliśmy okazję wziąć udział w tak niezwykłym wydarzeniu, jak Konferencja „Faktorki wzrostu” i spotkać wiele fantastycznych, inspirujących kobiet biznesu!